0 (542) 811 29 29 0 (850) 811 29 29 0 (542) 811 29 29 Abonelik Sözleşmesi
whatsapp

Hukuki Yönetim

Ana Sayfa /Hukuki Yönetim
Apartman ve Sitelerde Hukuki Yönetim

Bizim Site Yönetimi kapsamında sunduğumuz hizmetlerden biri de hukuki hizmetler şeklinde öne çıkmaktadır. Normal koşullarda bina yönetmeliğine göre bu hizmet türü genel yönetim kapsamında bulunan bir hizmettir. Fakat işi profesyonellikle yönetip yapabilmeniz açısından gereken zamanda hukuk hizmetini de sağlayabilen firmayız. Bu hizmetler kapsamında sunduğumuz olanaklar ve işlem takiplerimiz aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

  • Aidat yükümlülüklerini yerine getirmeyen site sakinleri hakkında icra takibi
  • Apartman ve site yöneticilerine yasal mevzuat hakkında danışmanlık yapma
  • Kat mülkiyeti kanunu çerçevesinde uyuşmazlıklara çözüm bulma
  • Apartman görevlisinin alacağı miktarı tespit etme
  • Kıdem ve ihbar tazminatları konusunda yardımcı olma
  • Güvenlik kapsamında geçici eleman alımları
  • Kat malikleri ile kiracılar arasındaki uyuşmazlıklarda dava takibi yapma

Apartman ve sitelerin yönetim kurullarının, kat malikleriyle ilgili ihtilaflarını çözmek için hukuk yönetimi konusunu da iyi bilmeleri gerekir. Hukuki terimlerin ön planda olduğu Kat Malikleri Kanunu ve diğer ilgili yönetmelikler çerçevesinde yetkili olan site yönetimleri çoğu zaman hukuki anlaşmazlıklarda bir avukata vekâlet vererek işin içinden çıkmak istemektedirler. çoğu zaman bu davalar ya sonuçsuz kalmakta yada site yönetimlleri için olumlu bir karar alınamamaktadır bu nedenle Bizim Site Yönetimi hukuki danımanlık hizmetini de sizlere sunmaktadır.

Apartman ve Site Yönetiminde Hukuki Danışmanlık

Yaşam alanlarına dair profesyonel bakış açısı oluşturulması ile yapılacak hizmetler arasında hukuki hizmetlerde öne çıkmaktadır. Bizim Site Yönetimi bünyesinde apartman ve site yönetiminde hukuki danışmanlık hizmeti veriliyor olup gereken ölçütlerde site sakinlerine daha anlayışlı ve daha huzurlu ortam sunabilmeyi amaçlamaktayız. Bugüne dek kiracılar ve kat sahipleri arasında çıkan anlaşmazlıkların oluşmasını engellerken bir yandan da site içine yapılan bir hizmet doğrultusunda çıkabilecek uyuşmazlıkları da çözüme kavuşturmaktayız. Bu konuda benimsediğimiz amaç ise eşit görüşe sahip olmamızdır. Tarafsız bir şekilde davranarak olumsuz şekilde öne çıkan durumları kolaylıkla kontrol altına alabilmekteyiz. Bu konuda destek almak içinse firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Site Yöneticisinin Hukuki Sorumluluğu

Apartmanda veya sitede bulunan yöneticilerin bazı sorumlulukları vardır. Bu sorumluluk veya görevler site yöneticisinin hukuki sorumluluğu şeklinde bilinmekte ve de yöneticilik yapma süreciyle bağdaşmaktadır. Yani sınırlı bir süreliğine de olsa önemlidir. Yönetici, kal mülkiyet kanununun 38.ci maddesi gereğince kat sahiplerine karşı sorumlu kişilerdir. Yöneticilik görevinden istifa etmesi veya alınması halinde mevcut duruma yönelik kat sahiplerinin çıkarlarını korumakla yükümlüdür. Ayrıca bu konudaki önlemleri de alması gerekmektedir. Genel kural niteliğinde belirlenen durum ise yöneticilerin vekil şeklinde nitelendirilmesidir. Hukuk çerçevesinde görevleri oldukça geniştir. Bu doğrultuda profesyonel yardım almak için Bizim Site Yönetimi firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.